Operator CNC | Cluj

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    Candidatul Ideal

    - Cunostinte solide de operare masini cu comanda numerica (constituie un avantaj cunostintele de programare CNC)
    - Constituie un avantaj experienta de operare si programare pe CNC Mazak si programul Mazatrol
    - Experienta si cunostinte de prelucrari prin aschiere
    - Cursuri de calificare in domeniu
    - Disponibilitate la program de lucru in 2 schimburi
    - Cunostinte desen tehnic si tolerante
    - Cunostinte de SDV-istica, capabil sa faca masuratori cu instrumente de metrologie
    - Operare PC – nivel de baza
    - Absolvent Liceu - domeneniu tehnic

    Responsabilitati

    Descrierea jobului

    - Pregateste piesele ce urmeaza a fi prelucrate in conformitate cu instructiunile de lucru, si ordinul de fabricatie
    - Efectueaza verificarile de calitate si dimensionare a pieselor prelucrate si inregistreaza in fisele de masurare si verificare valorile in vederea validarii pieselor
    - Identifica si izoleaza conform procedurii produsele necorespunzatoare calitativ atat cele tip materie prima cat si cele ca produs finite dupa prelucrare
    - Efectueaza inspectia sculelor aschietoare pentru mentinerea calitatii si duratei de viata
    - Gestioneaza si informeaza supervizorul direct despre starea stocului de scule si consumabile necesare functionarii masinii CNC
    - Efectueaza observarea procesului si operarea masinii pentru verificarea acuratetii setarilor si detectarea disfunctionalitatilor sau prelucrarea neconforma, folosind echipamente de masura si control
    - Creeaza si editeaza programele CNC pentru obtinerea performantelor optime,
    - Verifica metrologic produsele dupa prelucrare
    - Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct
    - Mentine in bune conditii de functionare echipamentele si instrumentele de lucru
    - Respecta programul de intretinere a echipamentului precum si cel de curatare a lui
    - Colaboreaza cu inginerul de productie / proces la imbunatatirea procesului de productie, dezvoltare dispozitive, imbunatatire tehnici de prelucrare

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (11)